Як вивчити іноземну мову за допомогою книжок? Два простих методи, що дають гарантований результат

Головна/Блог/Як вивчити іноземну мову за допомогою книжок? Два простих методи, що дають гарантований результат

Як, по-вашому, реально вивчити іноземну мову з книжкою в руці? Відповідь: так! Розповім, як це зробити.

“Що читати?” і “Як читати?” – відповіді на ці два запитання і приведуть вас до бажаного результату.
Розпочну із першого. Книги іноземною мовою розрізняються за рівнями. Спеціально створюється література для початківців, для тих, хто продовжує вивчати мову і для тих, хто вже вільно нею говорить. До речі, люди “майже-носії” теж можуть винести для себе багато корисного, читаючи іноземною мовою.
Тепер про друге. Є різні стилі читання. Сьогодні хочу розповісти вам про два найголовніших. Перший – Інтенсивне читання (посилене, глибоке, насичене). Другий – Екстенсивне читання (широке, розгорнуте, довге).

Інтенсивне навчання

Читати насичено означає повністю розбирати текст. Ввібрати в себе якомога більше незнайомих слів, словосполучень, сталих конструкцій, можливо навіть цілих речень.
Попереджу відразу: таке читання відбере у вас багато розумової енергії. Крім того, воно вимагатиме максимальної концентрації. Тому, обравши такий стиль читання за основу, варто:
• підбирати тексти короткі і цікаві для вас;
• читати тільки короткі періоди часу;
• присвячувати цій справі час, коли ви найбільш енергійні.

Якими мають бути тексти?

В першу чергу тексти повинні бути цікавими. Вам має подобатись те, що ви читаєте. В протилежному випадку ви швидко забудете все те, що вивчили, а мозок влаштує внутрішній бунт із заявою “Я втомився!”.
Тексти також мають бути короткими. Адже ваша кінцева мета – зрозуміти написане від початку до кінця, від першої до останньої букви. Довший текст буде складнішим для опрацювання.

Що можна взяти для інтенсивного читання:

• статті із новинних газет;
• Статті Вікіпедії;
• Короткі історії або розбити цікаву книгу на частини для початкових рівнів;
• Пости у блогах.

Техніка інтенсивного читання

Слід читати 30-35 хвилин, щоб не знудитися. Під час читання ви розбираєтесь не лише із значеннями всіх слів, але й намагаєтесь зрозуміти граматику мови (який час і чому його було вжито в реченні). Аналізуючи граматичні часи, ви можете додатково прочитати про цю тему із підручника чи в Інтернеті. Всі, наголошую, всі! незнайомі слова ви перекладаєте, записуєте до зошита. Найбільш енергійні можуть навіть скласти свої речення з ними. Це буде тільки плюс.

Екстенсивне навчання

Або, як його називають в народі, “просто читання”. Ваша мета – прочитати максимально багато без концентрації на кожному незнайомому слові. До словника ви звертаєтесь лише у випадку, коли якесь конкретне слово заважає зрозуміти те, про що йдеться в тексті.
Обравши цей стиль читання, на практиці ви побачите, що зможете зрозуміти багато незнайомих до цього часу слів. Допомагатиме вам у цьому слово з великої “Ка” – “синьйор контекст”.:)
Екстенсивне навчання, на відміну від інтенсивного, – це розвага, приємне, якщо не сказати, релаксуюче проведення часу. Така діяльність не вимагає багато розумових зусиль. Читаючи екстенсивно, ви пізнаєте мову зсередини і значно, значно! збільшуєте свій словниковий запас.

Якими мають бути тексти?

Тексти також повинні бути цікавими. Фактор “зацікавленості” дуже важливий, тому що саме він стимулює нас знову сідати за книжку, читати не одну-півтори, ну максимум дві сторінки за раз, а десять-двадцять-тридцять…
Тексти мають відповідати вашому рівню мови. Ви не зобов’язані зрозуміти кожне слово чи фразу. Однак, у вас має бути достатньо великий відсоток вивченої лексики, на фоні якої значення інших, незнайомих слів приходитимуть самі собою. Якщо ж вам важко читати текст без постійно зазирання в словник, візьміть текст простішого рівня.

Ідеальні тексти

Це тексти середньої довжини. Мінімум 15-30 сторінок, максимум – залежить від того, скільки ви читаєте зазвичай.
Для екстенсивного читання можна взяти:
• Книги, що розбиті за рівнями;
• Двомовні книги;
• Книги італійською;
• Журнали;
• Комікси.

Техніка екстенсивного читання

Треба досягнути потоку у читанні і заглибитися у текст. Для цього потрібно достатньо часу. Ідеальна тривалість читання: година і більше. Краще бути розслабленим і насолоджуватися читанням. Але не настільки розслабленим, щоб заснути.:)

Ще одна маленька ремарка від себе

Ви природньо можете бути захопленим один видом читання більше, ніж іншим. Не думайте, що варто читати виключно інтенсивно чи екстенсивно. Ці методи чудово працюють у парі і доповнюють один одного. А ще ви здатні добре опанувати їх обох! Лише трішки дисципліни і терпіння на перших порах, аби перетворити таке читання на звичку.

P.S. Ми провели колосальну роботу і назбирали для вас 55 книг італійською. Скоро розповім, де і як можна буде їх завантажити. Підписуйтесь на соцмережі, щоб бути в курсі:

Facebook: Olga Buldina
Vk: Ольга Булдина
Instagram: olga_buldina

Спільнота в Facebook: Італійська мова онлайн
Спільнота в Vk: Італійська мова онлайн
Спільнота в Instagram: prima_lezione

PP.S. Завантажуйте безкоштовно PDF-файл із 500 першими словами і підписуйтесь на нашу розсилку з корисностями тут.

By | 2017-04-22T07:21:09+00:00 Квітень 22nd, 2017|Блог|0 Коментарі

Залишити коментар