Як самостійно здобути рівень С1 з італійської? 5 перевірених способів

Головна/Uncategorized/Як самостійно здобути рівень С1 з італійської? 5 перевірених способів

Кажуть, що аби перейти на новий рівень володіння мовою, треба приділити справі щонайменше 200 годин. Якщо ж говорити про “тернистий” шлях від вище-середнього В2 до потужного С1 (яким, на хвилиночку, можуть похвалитися не всі носії мови), то взагалі доведеться викластися на 400 годин.
Читання цієї статті займе у вас максимум 3 хвилин. Цього буде більше, ніж достатньо, аби дізнатися про 5 перевірених способів, які допоможуть досягнути рівня С1 в домашніх умовах. 🙂

Для початку про ваш теперішній рівень

Рівень В2 з італійської — це вже дуже серйозний, вартий глибокої поваги результат. Він підтверджує те, що ви без проблем розумієте та відтворюєте складніші тексти. Італійська художня література здається вам вже чимось буденним. Ви із задоволенням і, найголовніше, майстерністю спілкуєтесь із носіями мови на складніші теми, які можуть збігатися з вашою професійною діяльністю.
І найцікавіший, на мою думку, для цього рівня пункт: ви — майстер італійської граматики. Вважається, що на вище-середньому рівні В2 закріплюються всі-всі граматичні теми, підтеми та винятки.
Надалі, аби досягнути С1, рівня автономного володіння італійською мовою, потрібно нарощувати свій словниковий запас і не забувати повторювати “складнішу” граматику. Наступні 5 способів допоможуть вам в цьому.

1. Перегляд фільмів без субтитрів

Вам чудово відомо, наскільки! швидко розмовляють італійці. Через що, велика частина людей, які вивчають мову далеко не перший місяць, продовжує дивитися відео, телепередачі, серіали чи фільми із субтитрами. Настав час вимкнути їх. Ваше сприйняття іноземної мови має бути максимально наближене до такого, якби ви слухали носія мови, що звертається до вас сучасною італійською без жодної записаної в руках фрази.
Не хвилюйтеся, якщо не всі слова будуть зрозумілі. Ви добре знаєте, що в Італії є безліч діалектів, які часом ускладнюють наше розуміння. Шалено відомий серіал “Гоморра”, в якому говорять на неаполітанському діалекті, гарний тому приклад. Потрібно звикнутися з цією думкою і якомога частіше практикувати такий контакт з мовою. Впевнена, вже дуже скоро ви навчитеся цілком покладатися на ваші вуха.

2. Читання художньої літератури

Рівень В2 — це той “пороговий” рівень, коли однаково добре починають сприйматися як публіцистика (статті, есе, рецензії), так і художні тексти. Останні дуже допомагають збагатити словниковий запас на сталі вирази, порівняння. Слова отримують більш глибоке, насичене значення. Зараз згадується шматочок роману Ф. С. Фіцджеральда “Ніч лагідна”, де зображується психологічний портрет головного героя Діка Дайвера і його ключова риса, екзальтація, постійне відчуття меланхолійного захвату.
Дуже вболіваю за читання художньої літератури італійською і тому, що така практика допомагає розширювати рамки вживання слів. Вони починають утворювати такі словосполучення, про які ми б точно не подумали з вами раніше, наприклад:

  • dipingere le parole – “малювати” слова
  • osservare la luna che mangia il sole – дивитися на місяць, який “поїдає” сонце
  • nascere i problemi – “народжувати” проблеми

Окрім художньої, варто читати тематичну літературу. Вона допоможе краще розбиратися у вашій спеціальності, збагатить відповідною лексикою, розширить рамки тем, які можна буде обговорювати з італійцями. Звісно, на просторах італійського Інтернету знайти безкоштовні спеціалізовані книжки важче. Однак, варто спробувати. У стрічці пошукової системи Google ви можете написати слово libri, вашу спеціальність, наприклад, medicina і додати формат документу pdf.

3. Іноземні форуми

Яким би “серйозним” рівень італійської не був, процес навчання завжди повинен бути різноманітним і цікавим. У продовженні думки про те, що варто розширювати рамки своєї компетенції як співрозмовника, одним з ефективних способів це зробити — стати активним учасником італійських форумів, де збираються такі ж лікарі/архітектори/дизайнери/програмісти/лінгвісти, як і ви. Там ви не лише зможете розширити свій термінологічний вокабуляр, але й матимете постійний контакт з носіями мови, які, в разі чого, допоможуть з потрібним словом чи підкоригують ваш текст. Щиро раджу спробувати!

4. Говоріння

Спілкування — це те, для чого й існує мова. Без нього ніяк. Особливо маючи справу з іноземною мовою. Завдяки сучасним технологіях сьогодні не проблема знайти цікавого співрозмовника-носія мови. Це можна зробити, навіть не виходячи з дому. На сайті є окрема стаття про 10 безкоштовних ресурсів, які допоможуть практикувати іноземну мову з носієм, не виходячи з дому.

5. Повне занурення в мову

Італійці називають такий спосіб вивчення іноземної мови коротеньким словом “osmosi”. Воно означає створення автентичного італійського середовища, завдяки якому італійська глибоко осідає в нашому мозку (та в серці:)). Це може бути телевізор, що говорить на фоні, поки ви готуєте вечерю. Це може бути улюблений YouTube-канал чи радіостанція. Також ви можете практикувати італійську самі з собою: розповідайте про те, як минув ваш день, які плани на завтра, що б ви хотіли зробити прямо зараз. Відчуйте себе справжньою італійкою чи італійцем. Пропустіть мову крізь себе і вона обов’язково віддячить вам взаємністю.

Отже, підсумуємо. Існує 5 ефективних і цікавих способів, які допоможуть самостійно здобути рівень С1. Це:

  1. Перегляд фільмів без італійських субтитрів — дивіться на картинку і максимально концентруйтесь на тому, що чуєте.
  2. Читання художньої та вузькоспеціалізованої літератури — збільшуйте та удосконалюйте свій словниковий запас.
  3. Беріть активну участь на італійських форумах — знаходьте однодумців та покращуйте письмо серед носіїв мови.
  4. Спілкуйтеся італійською мовою.
  5. Думайте італійською мовою.

Сподіваюся, що ці методи надихнули вас, людей з таким великим італійським стажем, попрацювати над мовою вже сьогодні та скоротити свою відстань до рівня С1. В коментарях буду дуже рада прочитати про інші методи роботи з італійською, якими ви вже користуєтесь.

Щиро бажаю вам попутного вітру! 🙂

By | 2017-09-10T20:54:14+00:00 Вересень 8th, 2017|Uncategorized|0 Коментарі

Залишити коментар