Досконалість не має меж. Цей вираз чудово пасує до нашої теми. Це розумієте і ви самі, адже недарма перейшли на цю статтю в пошуках ефективних методів підтримання чи покращення вашого Сильного, з великої літери “С”, рівня італійської. Вони є. Їх чимало. Тут хочу розповісти вам про 5 найдієвіших, які практикують сучасні поліглоти та які застосовую я сама.

Для початку коротенько про ваш рівень С1-С2

Рівень володіння мовою С1-С2 — це підтвердження ваших глибоких знань з італійської. Ваш словниковий запас, граматичний бекграунд, досвід спілкування, можливо щоденний, з носіями мови роблять можливим повне розуміння різноманітних текстів, включно з такими, в яких значна кількість слів вжита в переносному значенні.
Ви говорите італійською бігло, (майже) інтуїтивно. На кшталт своєї рідної мови. Саме тому цей рівень володіння мовою ще порівнюють з рівнем людини, яка контактує з цією мовою з перших днів свого життя. Що тут ще можна додати?
Ви — величезний молодець!:) Позаду такий довгий шлях! Тепер потрібно підтримувати це своє серйозне досягнення!

1. Читайте італійською мовою

Читання — було, є і буде “переможцем” серед методів збагачення свого лексичного запасу. Найкраще воно підходить людям-візуалам, для яких зоровий контакт з мовою під час вивчення нових слів — один із ключових пунктів. Слід читати не лише художню літературу, вже неадаптовану чи оригінальну, але й журнали, газети та інші періодичні видання, в яких присутня термінологія на теми, що суміжні з вами та з якими ви, можливо, маєте справу.
Серед “серйозніших” видань раджу зупинитися на Сorriere della Sera, Il Sole 24 Ore, La Repubblica, Il Messaggero. Оберіть категорію, що вас цікавить найбільше або читайте “найгарячіші” новини, що публікуються на головній сторінці офіційних сайтів газет.

2. Зануртеся в мову з головою

Італійська мова має оточувати вас постійно. Дозвольте їй це зробити за допомогою радіо, телебачення, спілкування з носіями мови. До речі, про користь фільмів/серіалів/програм/радіо. Доведено, що навіть пасивне сприйняття іноземної мови (уявімо, ви готуєте обід на кухні і водночас намагаєтесь почути рецепт солоного пирога, про який йдеться в програмі) сприяє більш вільному відтворенню її надалі. Наш мозок без особливої концентрації запам’ятовує нові готові вирази та окремі слова. Це стає можливим завдяки вашому лексичному досвіду, який накопичився протягом всього процесу навчання.

3. Шукайте контакти з носіями, чий рівень мови наближений до С2

Як в Україні, так і в Італії, є люди, які особливо не переймаються чистотою своєї мови, через що іноді можуть вживати неправильно підібрані граматичні часи чи слова, які не відповідають заданому контексту. У випадку з українською мовою, наприклад, ні для кого не стане сюрпризом популярність русизмів.
У виборі свого співрозмовника-сенсея з італійської, потрібно відчути, що ця людина, як і ви, вболіває за високу якість своєї мови і, у випадку необхідності, виправить ваше не дуже доречне за ситуацією слово чи неправильно обраний спосіб дієслова у складнопідрядному реченні.

4. Працюйте над своїм акцентом

Коли ми говоримо про досконале володіння мовою, ми за замовчуванням маємо на увазі до-о-овгий список вивчених слів, вміння виражати свою думку на письмі та усно легко і максимально обґрунтовано, відсутність яскраво вираженого акценту. Найдієвішим способом його подолання залишається імітування тієї мелодики, тону, пауз, стилістичних акцентів, які ми чуємо. Джерелом для такого наслідування може стати як телевізор чи радіоприймач, так і подкасти чи, найліпший варіант, живе спілкування з італійцями.

5. Робіть це з душею та отримуйте від навчання задоволення

Вихор позитивних емоцій, що заряджає на цілий день, мотивує регулярно приділяти час іноземній мові. Слід пам’ятати, що це процес, який не має фінішної прямої. Щодня з’являються нові слова. Складніші конструкції з часом замінюються простішими і там, наприклад, де раніше вимагалося дієслово essere (бути), тепер опускається. Тому, як я вже говорила на початку: досконалість не має меж. Слід постійно залишатися “голодними” на знання. Слова, до речі, Стіва Джобса.
До головної думки цього підпункту хочу додати італійську статтю Алессіо Бона, який пише про те, що ж таке рівень С2 і чи дійсно ми говоримо як носії мови, коли отримуємо мовний сертифікат найвищого рівня. Лінк — “La leggenda del livello madrelingua”

Отже, зробімо коротенький висновок. Аби ваш високий рівень італійської не падав, а, навпаки, лише покращувався, слід:
1. читати італійською мовою, збагачувати свій лексичний вокабуляр сучасними та класичними, художніми словами,
2. контактувати з італійською мовою щодня,
3. познайомитися та регулярно спілкуватися з носіями мови, чий рівень італійської міг би відповідати рівню С2,
4. працювати над своїм акцентом,
і
5. отримувати задоволення від навчального процесу.

Вірю, що кожен новий крок у вивченні італійської мови вам під силу!
Щиро бажаю удачі! 🙂