Як і чому святкують День святого Стефана (Santo Stefano) в Італії? Цікаві ідеї, як провести цей особливий день

Головна/Блог/Як і чому святкують День святого Стефана (Santo Stefano) в Італії? Цікаві ідеї, як провести цей особливий день

Друзі, настав понеділок, а це означає… що свята продовжуються! На календарі червоним 26 грудня, День святого Стефана. Хто цей святий, як та чому його день святкувається відразу після Різдва? Розберемося вже за мить.

Ким був святий Стефан?

http://primalezione.com/yak-i-chomu-svyatkuyut-den-svyatogo-stefana-santo-stefano-v-italiyi-tsikavi-ideyi-yak-provesti-tsey-osobliviy-den/

Святий Стефан

Святий Стефан або як в Італії його називають santo Stefano – один із 12 апостолів та згідно Нового Заповіту першомученик, який віддав своє життя за бажання поширювати Євангеліє серед людей. В “Дії Апостолів” (одна із 5 назв Нового Заповіту – il Nuovo Testamento) він описується як дуже переконливий оратор та невтомний чоловік, диякон Єрусалимської громади.
Точне місце народження святого Стефана невідоме: одні джерела називають його греком (ім’я Стефан з грецької перекладається як “корона” або “коронований”), інші – євреєм.
В 33 чи 34 році н.е. був заарештований в день Пентекосте (про це свято читайте тут), звинувачений в богохульстві та закиданий камінням 26 грудня, на наступний день після Різдва, будучи найбільш наближеним до Христа.
Сьогодні в Італії Стефан першомученик (Stefano protomartire) – один із головних святих, відвертає головний біль та є покровителем близько 50 міст та містечок. Серед них Прато, Мессіна, Сеграте, Таіно. Якщо ви живете з місті, де покротелем є цей святий, розкажіть в коментарі, будь ласка, як відбувається у вас святкування 26 грудня.

26 грудня – національне свято в Італії

http://primalezione.com/yak-i-chomu-svyatkuyut-den-svyatogo-stefana-santo-stefano-v-italiyi-tsikavi-ideyi-yak-provesti-tsey-osobliviy-den/

Офіційна капела Кафедрального собору Модени

А ще в Австрії, Данії, Ірландії, Хорватії, Сербії, Румунії, Чорногорії. В Італії національним свято стало в 1949 році, після чого важливий день в християнстві перетворилось ще й на офіційний вихідний. Це зробило різдвяні вихідні довшими ще на один день. Так в свій час зробили і на Великдень, оголосивши Lunedì dell’Angelo (Янгольський або в нашій культурі Поливальний понеділок) вихідним. Також цей день відомий як Паскветта і ви можете дізнатися про нього більше, перейшовши на іншу статтю.

Як святкується Санто Стефано в Італії?

http://primalezione.com/yak-i-chomu-svyatkuyut-den-svyatogo-stefana-santo-stefano-v-italiyi-tsikavi-ideyi-yak-provesti-tsey-osobliviy-den/

Артисти цирку-учасника “Circumnavigando Festival” в Генуї

Цього року Італія приготувала багато цікавих подій на День святого Стефана. Хочу поділитися з вами найцікавішими.
Сьогодні, 26 грудня, о 16 годині за італійським часом відбудеться 21 концерт музичної капели Кафедрального собору міста Модени. Щороку за участі офіційного ансамблю Duomo di Modena та запрошених хорів виконуються твори відомих композиторів. Цього року було обрано француза Каміля Сен-Санса та його “Різдвяну ораторію”. Також можна почути класичні різдвяні пісні в обробці засновника капели Даніеле Бонончіні. Якщо вам подобається класична музика і ви будете в Модені в цей день – ви вже знаєте, як його провести з максимальною користю. (залишу офіційний сайт капели; тут є програма концерту).

В містечку Файоло, в регіоні Умбрія, в 16:30 за місцевим часом розпочнеться традиційна гра в томболу (схоже на наше лото), яка народилася південніше, в Неаполі. Забіжу трішки наперед: тут 5 січня зустрічатимуть Бефану (стареньку відьму, яка приносить або подарунки, або вугілля) гулянням цілим містом з тортом та буфетом. Словом, за прогнозами очікується “пир на весь мир”. 🙂

Святкові концерти пройдуть також в церкві святого Стефана (Chiesa di Santo Stefano alla Lizza) в Сієні, в містечку Піеве Санто Стефано, що в провінції Ареццо, та в Капалбіо. Це щодо Тоскани.

Якщо ж вам подобається цирк та Лігурія, тоді наступна подія саме для вас. Тут в День святого Стефана розпочинається 26 Circumnavigando Festival (circumnavigare – рухатися або пересувати навколо), на якому зберуться представники італійських та закордонних театральних і циркових труп. З 26 грудня по 8 січня в Генуї вони представлять 38 програм, які готувалися спеціально для “Сіркумнавігандо”.

В Портофіно та К’яварі, теж регіон Лігурія, пройдуть симфонічні концерти. Якщо ж вам до душі спокій та природна тиша – гайда на Чорне озеро, що в місті Санто Стефано д’Авето. Тут в цей період вода покривається товстим шаром льоду, а отже катання на ковзанах гарантоване. Лише не забудьте забронювати екскурсію на Чорне озеро заздалегідь: заявки приймаються до 17 години 25 грудня.

На озері буду завершувати. Сподіваюся, що серед ідей, куди поїхати чи піти на Санто Стефано вам сподобалась якась і ви її реалізуєте. Обов’язково пишіть в коментарях, як ви плануєте провести цей вихідний день і vi auguro di tutto il cuore divertente Santo Stefano! 🙂

By | 2016-12-25T16:32:02+00:00 Грудень 26th, 2016|Блог|0 Коментарі

Залишити коментар