Вивчення іноземної мови уві сні: міф чи реальність?

Головна/Блог/Вивчення іноземної мови уві сні: міф чи реальність?

Лише уявіть собі таку ситуацію: людина, яка абсолютно не володіє іноземною мовою (наприклад, італійською), лягає в ліжко, вмикає у навушниках спеціальне аудіо, засинає, прокидається на наступний день і… Buongiorno, mi chiamo…, ho… anni і так далі. Ідеально, правда ж? Бажаний результат без жодних зусиль. Але чи працює насправді такий метод? І як можна вивчити іноземну мову з мінімальною витратою сил?

Гіпнопедія, саме так називається наука, яка досліджує можливість навчання уві сні, відома людству вже багато століть. Населення Індії та Ефіопії, буддистські монахи роками практикували особливі промовляння на людях, що спали, аби покращити їх пам’ять та запам’ятовування нової інформації. В 20 столітті вже сучасніші науковці почали детально досліджувати гіпнопедію. Вивчалися спеціально створені звуки, які в принципі важко було назвати “аудіо-уроком”, тому що складалися з підібраних за частотою вібрацій. Ці вібрації повинні були діяти на найвіддаленішу частину барабанної перетинки, через яку інформація проходила в мозок людини та закріплювалася в пам’яті. Звучить доволі переконливо.
Але, на жаль, мало реалістично. З часом довіра до гіпнопедії знизилася до найнижчої позначки. Останні дослідження, що все ще намагалися “врятувати репутацію” гіпнопедії, довели, що людина може запам’ятовувати нову інформацію, але не на рівні іноземних слів чи математичних формул, а на рівні рецепторів.

Так, наприклад, в італійській газеті Stampa я нещодавно прочитала, що ізраїльські вчені змогли стимулювати рецептори слуху і нюху у людей, що спали. Одній групі учасників дали вдихнути уві сні приємний аромат шампуню, після чого вони з насолодою зробили глибокий вдих. Іншій групі, не заздрю їм, дали понюхати зіпсовану рибу, яка змусила різко затримати дихання. Після такої стимуляції нюхових рецепторів науковці відразу дали послухати першій групі уривок приємної музики. Іншій групі знову ж таки пощастило менше.
На ранок, коли всі учасники дослідження прокинулися, їм знову дали послухати ту ж музику. Перша група, слухаючи приємну мелодію, інстинктивно почала дихати глибше і повільніше. Так само, коли вона вдихала запах, що їй подобався. Інша група, слухаючи неприємну музику, почала дихати різко і переривчасто.
Отже, вчені дійшли до висновку, що людина може навчатися уві сні лише на рецепторному рівні.

Як можна “свідомо спати” і водночас навчатися?

Ви раніше чули про таке поняття як “свідомий сон”? Його ще називають “ясним”, “контрольованим”. Кожен з нас його переживає час від часу. Не буду вас і себе змушувати пригадати свій останній кошмар, що наснився, але подумаймо разом. Коли нам сниться щось неприємне, наш організм інстинктивно контролює цей процес до найнеприємнішої точки, після якої ми відразу прокидаємось. Тобто ми, навіть інколи невідомо, розуміємо, що спимо, та можемо припинити це, якщо захочемо.
У світі є такі люди, які повністю розуміють, що сплять та можуть контролювати цей процес. Більше того, вони можуть самі обирати локацію для наступного сну. Уявіть собі: сьогодні ви як ніколи втомилися на роботі, а відпустка буде лише через декілька місяців. Ви приходите ввечері додому, робите свої справи, а вже перед самим сном програмуєте себе на відпочинок, скажіть, на білосніжному італійському пляжі. Подумавши про це, ви заплющуєте очі і вже за мить лежите на шезлонзі, милуючись блакитним морем.
Для того, щоб розвинути в собі таку можливість, потрібно трохи часу і практики. Спробуйте сьогодні останні 15-20 хвилин до того, як лягти в ліжко, сконцентровано думати про місце, куди б ви хотіли відправитися або про людиною, з якою ви мріяли завжди зустрітися. Нехай вони будуть пов’язані з Італією. В такому разу буде можливість попрактикуватися в італійській мові. 🙂

І тепер серйозно

Розвивати свої можливість в сні – це цікаво і корисно. Але якщо ви маєте за ціль вивчити іноземну мову, потрібно діяти трішки реалістичніше. Це по-перше. По-друге, без жодних зусиль отримати хороший результат в чомусь нереально. Для цього потрібно присвячувати свій “свідомий” час.
Сьогодні можливостей вивчити мову з нуля або покращити свій теперішній рівень дуже багато. На нашому сайті та на каналі на Youtube, наприклад, ви знайдете багато корисної інформації, яка допоможе якнайкраще організувати самостійне навчання з потрібними для цього ресурсами. Також за бажанням ви можете вивчити італійську мову на нашому 3-місячному Інтенсиві, який стартував вже 1 вересня. Приєднатися можна ще сьогодні.

Тому, обирайте для себе найкращий спосіб вивчати іноземну мову та отримуйте від неї задоволення! 😉

By | 2016-09-02T00:53:54+00:00 Вересень 2nd, 2016|Блог|0 Коментарі

Залишити коментар