Увага! 1 серпня італійська залізниця змінює правила покупки регіональних квитків

Головна/Блог/Увага! 1 серпня італійська залізниця змінює правила покупки регіональних квитків

В італійській залізниці наближаються великі зміни. З 1 серпня білет на потяг регіонального сполучення буде дійсним лише 24 годин. Ознайомтеся з новою інформацію, аби уникнути непотрібних проблем в день вашої поїздки.

uvaga-1-serpnya-italiyska-zaliznitsya-zminyuye-pravila-pokupki-regionalnih-kvitkiv

Термінал самообслуговування Trenitalia.

*** Зверніть увагу, що поки-що нові правила не стосуватимуться тих, хто придбає квиток на потяг онлайн або через офіційний додаток Trenitalia, який можна завантажити на телефон з Play Market чи App Store.

Нове правило #1: день поїдки вказується обов’язково

Купуючи квиток у касі на залізничному вокзалі, потрібно вказати день (число і місяць) вашої запланованої поїздки. Його можна буде використати до 23:59 години лише в той день, який ви зазначили. З початком нової доби білет стає автоматично недійсним. До 1 серпня всі квитки, що купувалися в оффлайновому і онлайновому режимі, залишалися дійсними (без компостування!) протягом 2 місяців з моменту придбання. Через що багато подорожуючих їздили “зайцем” або компостували квиток в останній момент, якщо була загроза заплатити штраф.

Нове правило #2: закомпостований квиток дійсний протягом 4 годин

Перед тим, як сісти на потяг, треба обов’язково закомпостувати свій квиток через спеціальну біло-зелену машинку. Компостери знаходяться як в холі залізничного вокзалу, так і біля колій. Закомпостувавши, ваш квиток буде дійсним тільки наступні 4 години. Якщо ваша поїздка забирає більше часу, ви продовжуєте їхати без незапланованої зупинки.

Нове правило #3: квиток можна змінити лише 1 раз

Якщо вам потрібно змінити день / місце вашого прибуття або взагалі здати квиток, ви можете це зробити включно до 23:59 години попереднього дня. В день поїздки це зробити вже не можна. Через касу або термінал самообслуговування дана послуга буде безкоштовною. Термінал, наприклад, видасть вам додаткову виписку із вказаною новою датою чи маршрутом, яку потрібно буде показати кондуктору з раніше придбаним квитком.
Ви також можете змінити ваш квиток через термінали SisalPay, LisPaga чи Lottomatica, заплативши на послугу 0,50 €. В цьому випадку ви теж отримаєте виписку, яку потрібно зберегти із квитком до дня вашої поїздки. Або. Якщо ви купували квиток в туристичній агенції, ви можете знову туди звернутися із проханням змінити його. Ця послуга буде платною. Суму встановлює сама турагенція.

Реакція подорожуючих

Поки-що більшість подорожуючих розгублені через такі зміни в італійській залізниці. Найбільш схвильовані італійці та іноземці, які живуть біля невеличких залізничних станцій, де часто каси працюють не так злагоджено і довго, як у великих містах. Іншою проблемою залишаються страйки, які дуже “люблять” залізничний транспорт. Можна далеко не йти. На цих вихідних теж відбувся державний стайк (переважно в центрально-південних регіонах). Регіональні потяги прибували або із запізненням або взагалі були відмінені. Тому я дуже раджу вам перевірити хоча б за декілька днів до поїздки, чи часом не буде “страйкувати” ваш поїзд. Ось потрібний сайт.
Це напевно одна із тих речей, які ніколи не перестануть дивувати мене в Італії – є спеціальний розклад, який ведеться Міністерством інфраструктури і транспорту Італії, коли і що не буде працювати.

На цьому все. Діліться цією важливою інформацією з вашими рідними та друзями через соц. мережі ВКонтакті чи Фейсбук, щоб кожен, хто планує їхати потягом найближчим часом, знав про такі нововведення.
Бажаю вам подорожувати із задоволенням! 😉

By | 2016-07-24T20:19:13+00:00 Липень 25th, 2016|Блог|1 коментар

Один коментар

  1. ната Липень 26, 2016 у 10:22- Відповідь

    mi piace

Залишити коментар