Урок 85. Futuro Anteriore: говоримо про майбутнє без помилок

Головна/Уроки/Уроки для просунутих/Урок 85. Futuro Anteriore: говоримо про майбутнє без помилок

Кожен, хто вивчає італійську мову, рано чи пізно піднімає очі до неба і питає Всесвіт: «Ну навіщо треба стільки часів?». Така доля не оминула і майбутнє. В італійській мові існує два його види: Futuro Semplice та Futuro Anteriore. Знати їх треба усім, адже італійці обожнюють говорити про плани на майбутнє. Починаючи від меню на вечерю і завершуючи відпочинком на морі – всюди необхідно вживати майбутній час. Тому приділіть цій темі достатньо часу.

Перш ніж перейти до теми Futuro Anteriore, пропонуємо спершу прочитати статтю про Futuro Semplice, тобто простий майбутній час. Так вам буде набагато легше сприйняти наступну інформацію.

Що це за час – Futuro Anteriore?

Futuro Anteriore – складний майбутній час, що позначає в італійській мові первинність виконання певної дії. Уявіть собі пряму лінію, що позначає часовий відрізок. А тепер ми маємо розмістити на цій лінії дві події, що відбудуться в майбутньому. Наприклад, спочатку ви закінчите читати книжку, а потім почнете писати листа. У реченні це звучало б так: “Appena avrò letto il libro, scriverò la lettera”- Щойно я прочитаю книжку – напишу листа”.

Помітили, що із дієсловом “leggere” (“читати”) тут відбувається щось дивне? Так, це наше Futuro Anteriore. Далі ми ще розглянемо детально випадки його вживання, але зараз ви маєте запам’ятати золоте правило: якщо говоримо про дві дії, що відбудуться у майбутньому, найраніша з них вживається за допомогою Futuro Anteriore, а пізніша – за допомогою Futuro Semplice. Не дарма тут стоїть слово “anteriore”- тобто “той, що передує”.

Утворення Futuro Anteriore

Не хвилюйтеся, нічого складного тут немає. Складений майбутній час має дві частини:

  1. Essere чи Avere (вжиті у простому майбутньому часі, залежно від особи, яка виконує дію)
  2. Participio Passato (від дієслова, що виражає дію)

Якщо хочете освіжити у пам’яті тему participio passato – натискайте на лінк та надолужуйте знання.

Розглянемо утворення Futuro Anteriore на прикладах дієслів “andare” та “fare”. Як можете бачити, ми обираємо допоміжне дієслово “essere” чи “avere”, залежно від того, чи є це дієслово перехідним або неперхідним. Потім вживаємо “essere” чи “avere” у формі майбутнього часу. При цьому зважаємо на особу, яка виконуватиме дію. Наприклад:

Коли вживаємо складний майбутній час?

1. Якщо розповідаємо про дві дії, що відбудуться в майбутньому: перша дія у часі описується за допомогою складного майбутнього часу (Futuro Anteriore), а друга – звичайного майбутнього (Futuro Semplice). Наприклад:

Appena avrò finito gli studi, andrò a vivere all’estero. – Як тільки я звершу навчання, переїду жити за кордон.
• Dopo che avrò finito il lavoro, ve ne parlerò. – Після того, як я закінчу роботу, я вам про неї розповім.
Se Eleonora avrà mangiato la pasta, potrà uscire a giocare con gli amici Якщо Елеонора зїсть пасту, то зможе піти на двір гуляти із друзями.

2. Якщо висловлюємо сумнів стосовно подій, що вже сталися, або мають статися. Наприклад:

• Elena avrà capito male le mie parole. – Мабуть, Елена погано мене зрозуміла.
Francesco non cè. Sarà uscito con Chiara? – Франческо немає. Можливо, він пішов із К’ярою?
Non vedo Marco da mesi. Sarà successo qualcosa? – Вже кілька місяців не бачив Марко. Мабуть, щось трапилось?

3. В окремому реченні Futuro Anteriore може позначати дію, яка має завершитися до певного моменту. Наприклад:

• Fra quattro mesi Luca sarà già tornato da te. Через чотири місяці Лука вже повернеться до тебе. 
• Fra due settimane avrai capito tutto. Через два тижні ти вже все зрозумієш.
• Fra sei anni Marta avrà acquisito molta esperienza – Через шість років у Марти вже буде достатньо досвіду

 Ось тепер ви знайомі з усіма ситуаціями, коли вживається складний майбутній час. Щоб закріпити нові знання, варто попрактикуватися. Напишіть нижче в коментарях декілька власних речень із вживанням Futuro Anteriore.

А ще не забудьте поділитися статтею в соціальних мережах Instagram чи Фейсбук, щоб мати завжди корисну інформацію під рукою.

Залишити коментар