Привіт, друзі! Прийшов час серйозніше взятися за дієслова та розглянути які ж вони бувають в італійській мові.

Зараз поговоримо про теперішній час, тому що це той час, з якого ми починаємо вивчення будь-якої мови. У теперішньому часі в італійській мові дієслова поділяються на правильні та неправильні.

Уявіть, що існує схема, за котрою можна відміняти будь-яке дієслово. Я маю на увазі, що корінь дієслова ви лишаєте сталим, а от закінчення змінюєте за певною схемою.  Було б добре, правда? Лишилось би просто вивчити як змінюється закінчення відповідно до особи (я, ти, він, вона…) і тема з дієсловами засвоєна! Так от, я хочу сказати вам новину: такі схеми дійсно існують, і вони значно полегшують вивчення мови.

Повертаючись до правильних та неправильних дієслів, правильні – це такі, які підпадають під певний механізм відмінювання, а неправильні – відмінюються як їм захочеться. Сьогодні ми розглянемо саме правильні дієслова.

***

Цікаві статті:

***

Як відрізнити правильні дієслова від неправильних?

Правильних дієслів в італійській мові багато. Насправді, їх більшість. Неправильні ж дієслова, колись також були правильними, але від частого вживання змінили свої форми. Люди розмовляли, хтось одни помилявся, інший підхватував помилку і вона поширювалася далі уже в якості правильного слова. Мова надзвичайно легко піддається змінам. Отже, неправильні дієслова – найбільш популярні та широковживані. Такі як avere та essere. Їх ми поки що не чіпаємо.

Дивлячись на дієслово, чи можна зрозуміти самостійно правильне воно чи неправильне, якщо я тільки новачок у вивченні італійської? Гарне питання:) І відповідь на нього теж проста: відрізнити їх не можна. Дієслова треба вчити. От і все:)

Три групи дієслів в італійській мові

Правильні дієслова поділяються на три групи. Ці групи ми розрізняємо за закінченнями:

3-grupi-diesliv

  • До першої групи належать дієслова, що закінчуються на -ARE: lavare (мити), abitare (мешкати, жити), lavorare (працювати), mangiare (їсти), viaggiare (подорожувати), guаrdare (дивитися), amare (кохати).
  • До другої групи належать дієслова, що закінчуються на -ERE: cadere (падати), prendere (брати), vedere (дивитись), vendere (продавати), credere (вірити)…
  • До третьої групи належать дієслова, що закінчуються на -IRE: sentire (чути, відчувати), partire (вирушати, відправлятись), servire (обслуговувати, служити). У категорії -IRE існує дві схеми, за якими відміняємо дієслова. Сьогодні ми розглянемо одну, більш поширену, але не оминемо й іншу у наступних уроках.

А тепер, власне, приклади відмінювань дієслів. Наступну табличку вам потрібно проаналізувати, подивившись на закінчення. І знайти спільні закінчення в усіх формах дієслів у особі я, ти, ми. Подивитись як відрізняються закінчення в особах він, ви, вони. І від чого залежать закінчення.

3-grupi-dieslova

Тепер, знаючи дану схему, ви можете взяти будь-яке дієслово, наведене мною вище, та провідміняти його самостійно. А щоб перевірити чи правильно ви це зробили – зайдіть на сайт, наприклад такий: http://www.italian-verbs.com/verbi-italiani/coniugazione.php?id=5755 та введіть зверху у полі пошуку потрібне вам дієслово. Далі звертайте увагу на розділ INDICATIVO, PRESENTE.

Усе ж таки, раджу вам відміняти дієслова самостійно, а до сайту звертатися тільки для перевірки. Так ви зможете швидше зрозуміти як це працює. Ну і чим більше часу ви присвятите відмінюванню дієслів, тим краще ви їх засвоїте, що тут казати.

Ми працюємо багато із дієсловами на курсі “Італійська мова для початківців” у форматі відео-уроків. Напишіть мені особисте повідомлення в одній із соціальних мереж, щоб дізнатись що це таке.

Успіхів вам у навчанні!

Якщо ви дізнались із цієї статті щось нове та корисне – додайте свій відгук внизу. Поділіться зі мною своїми думками.

А щоб бути в курсі всіх подій – підписуйтесь на нашу сторінку у ФейсбукВконтактіГугл+. Тоді ви отримуватимете свіжі пости прямо у стрічці своїх новин.