Що таке “Маленька Пасха” і як її святкують в Італії?

Головна/Уроки/Уроки для початківців/Що таке “Маленька Пасха” і як її святкують в Італії?

Всім привіт! Друзі, сьогодні буде дуже цікава та актуальна тема. Розповім вам чому. Вчора в неділю, 27 березня, в Італії святкувався Великдень. Це одне з найголовніших та найочікуваніших свят для італійців. Воно настільки важливе, що в деяких родинах меню на цей день складається аж за півроку. Принаймні так жартують про себе південні італійці. Але ж ми розуміємо: в кожному жарті є доля правди.
В цей день вже як традиція рівно о 12 годині вмикається телевізор, щоб послухати месу Папи Франциска з площі святого Петра у Ватикані. Після того вся родина і друзі збираються за столом, який ломиться від найсмачніших страв, та гарно проводять час разом.
А що ж відбувається сьогодні? Всі роз’їжджаються у своїх справах? А ні. Понеділок в Італії теж вихідний. Сьогодні італійці святкують Паскветту. Ми її можемо також дослівно перекласти як “Маленька Пасха”. Звідки прийшло це свято та що роблять італійці в цей день? Ви дізнаєтесь, прочитавши цю статтю. Окрім цього, на ваш чекатиме святковий бонус: рецепти солодощів на Паскветту та привітання зі святом італійською.

Звідки пішла традиція святкувати Паскветту?lunedi-dell'angelo

В Італії день після Пасхи найчастіше називають або Паскветта (Pasquetta), або Янгольський понеділок (Lunedì dell’angelo). В Україні, наприклад, він зветься Поливаний понеділок. В нас за традицією в цей день хлопці обливають дівчат водою, щоб «очиститися». В Італії ж, на жаль чи на щастя, такого не роблять. Але тут є свої 2 цікаві історії виникнення свята.
Як розповідає перша, Янгол з’явився перед Марією Магдаленою, Марією Клеоповою і Саломеєю на наступний день після воскресіння Ісуса Христа. Він попросив, щоб вони розповіли про це диво його учням та всім людям.
Інша ж історія розповідає про те, що Ісус сам з’явився перед двома своїми учнями, які в той момент були за 11 кілометрів від Єрусалима. Вони йшли до міста Емауса або, як ще його називали, Нікополь. Вже інший Нікополь, який знаходиться в Дніпропетровській області, з’явився набагато пізніше. Але погодьтесь, сама ідея, що люди мандрували Україною вже тоді, зовсім непогана. 🙂
Італійці вірять в історію з двома учнями і тому в цей день намагаються самі виїжджати кудись. В принципі, тут можна побачити і інше пояснення. Коли ти напередодні багато їв та мало рухався, тобі на наступний день хочеться пройтися.

Де італійці проводять свято?picnic-di-pasquetta

Точно не вдома. В цей день вони люблять виїжджати з шумного міста, зустрічатися з родичами чи друзями. Часто також влаштовують пікніки в парку або роблять гриль на задньому дворику. Для цього дня в них є ціла фраза: “fare una scampagnata”. Вона означає ”поїхати замісто, щоб розважитися з сім’єю або з компанією друзів”.
Я вважаю, що це дуже хороша і розумна фраза. По-перше, ти не сидиш біля комп’ютера чи телефону. По-друге, ти гуляєш на вулиці, дихаєш свіжим повітрям. По-третє і найголовніше, ти спілкується з дорогими для себе людьми і набираєшся хорошого настрою. А потім вже з вівторка працюєш з новими силами. Так що, забирайте і собі фразу “fare una scampagnata” і слідуйте їй частіше.

Солодкий бонус або що приготувати на Паскветту?dolci-di-pasquetta

Італійці не можуть жити без солодощів і ми обожнюємо їх за це. На Паскветту вони також мають дуже багато смачних ідей. Ось найцікавіші з них:

• Десерти на виніс або італійською dolci al cucchiaio. Їх легко можна взяти з собою на пікнік та їсти ложкою. Це може бути ваш улюблений пиріг, міні-кекс, фрукти зі збитими вершками.
• Батончики мюслі з чорним шоколадом.
• Печиво з арахісовим маслом.
• Печиво з білим шоколадом і журавлиною.
• Хрустке печиво з горішками.
• Банановий кекс.
• Кекс з нутелою і медом.

Рецепти цих та багатьох інших солодощів ви знайдете тут: Giallo Zafferano. Це один з відомих кулінарних блогів в Італії, де пояснюють крок за кроком як приготувати ту чи іншу страву. Випишіть собі декілька рецептів на випадок незапланованого пікніка. 😉 Ваша родина і друзі їх гідно оцінять.

Привітання з Паскветтоюauguri-pasquetta

Якщо ви ще не привітали своїх друзів з Італії з Паскветтою, то неодмінно це сьогодні зробіть. Ось найкращі фрази для дорогих вам людей:

• Buona Pasquetta, mio caro amichetto! – Гарної Паскветти, мій дорогий-предорогий друже!
• Felice Pasquetta, che sia questa una giornata benedetta!- Щасливої Паскветти, нехай цей день буде благословенний!
• Felice Pasqua e Pasquetta, che almeno oggi non ci sia fretta. E’ festa, è gioia, è risorto Gesù, che la pace nel cuore non ti lasci mai più! – Щасливої Пасхи і Паскветти. В ці дні ніхто не поспішає. Це моменти щастя, радості, коли воскрес Господь. Нехай відчуття миру тебе ніколи не покидає.

На такій привітальній ноті напевно буду завершувати цю статтю.
Вважаєте, що вона була для вас корисною? Тоді неодмінно діліться нею зі своїми друзями та родичами, які теж цікавляться Італією або вчать італійську мову. Нехай більше людей дізнається про це сонячне весняне свято.

By | 2016-03-28T07:59:35+00:00 Березень 28th, 2016|Уроки для початківців|0 Коментарі

Залишити коментар