Італійська мова для дорослих: переваги вивчення у дорослому віці

Головна/Блог/Італійська мова для дорослих: переваги вивчення у дорослому віці

До 90-х років вважалося, що тільки дитина може вивчити іноземну мову до такого рівня, щоб стати білінгвою (*досконало оволодіти двома мовами). Пізніше провели серію детальних досліджень і виявили, що існує декілька серйозних переваг розпочати цю справу саме в дорослому віці.
То коли ж навчатися краще?

”Миттєва” пам’ять vs життєвий досвід

Якщо діти і мають більш розвинену природну здібність засвоювати нову інформацію, в тому числі іноземні мови, дорослі використовують свій досвід, аби засвоїти незнайомий їм матеріал. Отже, з віком не обов’язково стає важке навчатися. Мова йде про трохи інший спосіб сприйняття і запам’ятовування інформації.
Все змінюється у період статевого дозрівання. Це своєрідна відправна точка, коли дитина стає дорослою в сенсі біохімічних процесів, що відбуваються у її організмі. У підлітковий період 14-15 років зміни в організмі сповільнюються і продовжують відбуватися в дорослому віці з меншою швидкістю. В результаті, мозок потребує більше часу для обробки інформації і ми починаємо помилково думати, що вже не зможемо опанувати нову для нас мову.
Але, як вже було сказано раніше, це зовсім не так. Але давайте все по черзі.

Переваги вивчати іноземну мову в дитинстві

1. Когнітивні: дитяча пам’ять працює достатньо добре, аби обробляти та запам’ятовувати великий обсяг інформації. Крім того, у дітей чудово розвинена здатність адаптувати нові знання до тих, що вони вже мають. В результаті, вони легше позбуваються акценту, якщо переїжджають і починають вивчати мову в новій країні.
2. Мотиваційні: діти відчувають сильну потребу у спілкуванні. Щоб мати змогу завести міцну дружбу з однокласниками-італійцями, добре вчитися в школі, відчувати себе комфортно серед однолітків на вулиці, вони загоряються ідеєю заговорити іноземною мовою. Крім того, їх стимулом є батьки, які не втрачають нагоди озвучити вже легендарну фразу “вчи мову” 🙂
3. Структурні: в сучасному світі діти в основному займаються навчанням. Серед різних видів навчання їм легше знайти час для ще однієї розумової діяльності. Дорослій людині, у свою чергу, буде складніше виділити час для навчання серед великої кількості справ.

Переваги вивчати іноземну мову в дорослому віці

1. Когнітивні: у дорослих більш розвинені когнітивні системи. Це означає, що нам легше об’єднати стимули, що йдуть від вивчення мови із загальним досвідом. Ми знаємо, які методики вивчення працюють краще для нас (візуальне сприйняття, сприйняття через слух або дотикове сприйняття). До цього пункту додам, що згідно з останніми дослідженнями доросліші студенти показують кращі результати у лексичних тестах, ніж молодші.
2. Емпіричні: завдяки здобутому життєвому досвіду, вивчаючи мову, дуже легко проводити паралелі або знаходити асоціації, які більшій частині дітей (все ще) недоступні. А знання інших іноземних мов – це величезна перевага, якої також у багатьох дітей немає. Крім того, доросла людина може знайти потрібні асоціації майже за будь-яких умов: переглядаючи рекламний ролик, слухаючи італійську пісню, читаючи статтю у газеті. Так, пам’ятаю, моя мама без проблем змогла вивчити італійське слово “trapano” (дриль), тому що знала що таке трепанація черепа і мала розуміння цього процесу. З італійською мовою взагалі легко, оскільки безліч слів у нашій мові походять з латини, як, власне, і в італійській.
3. Контекстні: значення певних мовленнєвих понять стає легшим з віком. Діти, можливо, швидше навчаться говорити без акценту, але доросла людина швидше засвоїть цілий ряд абстрактних понять і її словниковий запас буде більшим.
Як бачимо, дорослі мають також серйозні переваги. І якщо у дорослих і у дітей є однакова кількість часу для вивчення мови, і перші, і другі матимуть гарні шанси досягнути бажаного. Просто одним потрібно буде більше займатися аудіюванням, працювати над акцентом, а іншим, навпаки, — читати, вивчати нові слова і мовленнєві структури.

Поради для тих, хто планує вивчати іноземну мову в дорослому віці

1. Більше часу виділяйте на закріплення та повторення нового матеріалу. Йому потрібен додатковий час, аби “осісти” в довготривалій пам’яті. Дорослим також краще повторювати у довільному порядку, а не в тому, в якому вони вчили. В такому випадку задіюється більше частин мозку, а це дуже добре для дорослого голови.
2. Змінюйте один вид діяльності на інший. В результаті, мозок працюватиме активніше.
3. Беріть раціональні паузи під час навчання. Відпочивайте не тоді, коли максимально втомлені, а ще задовго до такого стану. Якщо ви займаєтесь іноземною мовою три години, тоді виділіть 5-10 хвилин для відпочинку вже після першої години. Регулярна маленька пауза допоможе не перевантажити мозок та досягнути кращих результатів.
4. Виробіть звичку займатися іноземною мовою. Це сприяє довготривалому вивченню. Зробіть собі виклик на певний, чітко встановлений період часу та дотримуйтеся його. Поставтеся до вашої цілі максимально відповідально. Їй таке відношення обов’язково сподобається.

Підсумуймо

Вивчити іноземну мову, зокрема італійську, можна у будь-якому віці. Варто лише пам’ятати про особливості свого сприйняття (ви краще запам’ятовуєте інформацію через зоровий/слуховий/тактильний контакт). Раціонально чергувати період навчання і відпочинку. Ставити перед собою реалістичні цілі. І останнє, але не менш важливе, отримувати задоволення від навчання.
А яка метода допомогла вам у вивченні італійської? Напишіть у коментарі.

By | 2017-08-24T14:38:37+00:00 Серпень 24th, 2017|Блог|1 коментар

Один коментар

  1. Леся Серпень 25, 2017 у 21:04- Відповідь

    А можна переклад даного відео на італійську? В українській порядок слів у реченні зовсім інший, ніж в італійській мові .. А тут є багато цікавих конструкцій, які хотілося б почути саме італійською 😊

Залишити коментар