Яка відмінність між українським та італійським Різдвом?

Головна/Блог/Яка відмінність між українським та італійським Різдвом?

Чим Різдво в Італії відрізняється від українського? Чи готують італійці кутю? Якщо ні, то що натомість? Зараз я спробую вам трошечки про це розповісти.

Перше, що потрібно знати про Різдво в Італії, це те, що воно католицьке та святкується 25 грудня. Це найголовніше свято в країні.

Що ж роблять в цей день?

Всі збираються разом, а це уже свято, тому що сім’ї в Італії великі, і дарують один одному подарунки. Подарунки не кладуть під ялинку, а просто презентують один одному. Діти чекають на Діда Мороза, коли ж він приїде до них на своїх санчатах та принесе все те, що вони замовляли йому у листах. І це так мило!

Що їдять на Різдво?

тортелліні

Тортеліні

Отже, на Різдво бага-аато їдять. Цілісінький день проводять за столом. А що ж їдять італійці на Різдво? І тут я вас розчарую, тому що не існує однієї типової страви для усієї Італії. Коли я готувала цю статтю, я провела справжнє дослідження просторами Інтернету, щоб вияснити, що ж їдять італійці в цей день в кожному регіоні.
Про Емілію-Романью, де ми живемо зараз, написано наступне: тортеліні в курячому бульйоні. Ніхто ніколи в Італії не робить курячий бульйон, особливо на тортеліні (tortellini) чи капелеті (cappelletti). Бульйон має бути з півня у дуеті з яловичиною. От ви скажете, яка різниця між курячим бульйоном і бульйоном з півня? Приїдьте в Італію і вам швидко все пояснять, тому що італійці – справжні гурмани. Бульйон з півня більш наваристий та смачний. Що ж ще готують на Різдво, окрім цього? Вони їдять боліто місто (bollito misto). Це м’ясне асорті. Сюди входить м’ясо, яке залишилося напевно від бульйону.
І на десерт паноне ді натале ді Болонья (panone di Natale di Bologna). Це різдвяний кекс з медом, шоколадом та сухофруктами. Чесно кажучи, я вперше чую про таке.
Розповім, як воно є насправді. Тортелі (tortelli) їдять в переддень Різдва. Італійською він називається Vigilia di Natale. А от на саме Різдво їдять дзампоне (zampone). Це така страва, в яку фарширується суміш м’яса. Потім вона відварюється. А також італійці їдять сочевицю, яку тут називають lenticchie. Кажуть, що вона приносить удачу, і тому, щоб піймати удачу за хвіст на весь наступний рік, треба з’їсти хоча б ложку сочевиці. Ну ніяк без цього.
Через те, що Інтернет дав мені неправдиву інформацію про те, що їдять в Емілії-Романьї на Різдво, я не можу вам розповісти про гастрономічні традиції інших регіонів в цей день. Але я б дуже хотіла про це дізнатися. І тому, якщо ви живете в Італії і знаєте, яка традиційна страва саме у вашому регіоні, напишіть, будь ласка, її в коментарях. Тому що мені особисто дуже цікаво. Як й іншим людям, думаю, теж.

Інші характеристики Різдва в Італії

Відразу відчувається справжній дух Різдва в Італії, коли можна побачити прикрашені ліхтариками вулиці, панетоне (panettone), різдвяну червону квітку, яка називається stella di Natale. Вона стоїть в кожному помешканні в Італії. А також прихід Різдва – це початок сезонних знижок. Уже буквально через 2-3 тижні на наше православне Різдво в Італії починаються знижки і шалений ажіотаж в магазинах. Це ще чекає на нас не так скоро. А поки я бажаю вам святкового настрою щодня та чекаю на ваші коментарі. Ciao!

Різдвяна зірка або пуансетія

Різдвяна зірка або пуансетія

P.S. Ця стаття стала для вас корисною? Нехай про неї дізнаються і ваші друзі теж. Поділіться нею в соціальних мережах ВКонтакті чи Фейсбук та готуйте грандіозні плани на цьогорічне Різдво (можливо і в Італії) разом. 😉

By | 2016-08-10T21:28:41+00:00 Серпень 11th, 2016|Блог|0 Коментарі

Залишити коментар