Ferragosto або Італія на канікулах

Головна/Блог/Ferragosto або Італія на канікулах

Як багато ви знаєте про Ферраґосто? Про день, коли вимирають найгаласливіші вулиці Італії, закриваються великі підприємства і цілі сім’ї їдуть fuori porta (за місто)? Не лякайтеся, я не говорю про загальнодержавний страйк. Хоча в Італії їх вистачає. Я говорю про свято, яке відзначається майже цілий серпень. Починаючи з 1 числа. Тому я вітаю вас із Ферраґосто і забираю з собою на міні-екскурсію. 🙂

Походження Ферраґосто

Це свято має дуже довгу історію, яка бере свій початок ще до нашої ери. Кожного року, який тоді складався не з 12, а з 10 місяців (без січня і лютого), жителі доімператорського Риму помпезно святкували завершення польових робіт та збору врожаю. Вони називали шостий місяць, тобто серпень, місяцем консуалій (Consualiа), святкувань, присвячених богу землі і врожаю Консусу. Люди вітали один одного такими словами: Bonas ferias consuales! або Гарних консуальських свят!
Потім, вже за часів імператорського Риму, а точніше за правління Октавіана, в 27 році до н.е. правителю держави було присвоєно ім’я Август. За роки володарювання імператор прославився своїм розумом та перемогами на полі битви, через що невдовзі було прийнято рішення назвати важливий для всього Риму шостий місяць “августом”. Невдовзі перейменували і назву свята, замінивши консуалії на августалії. В результаті бажали вже не гарних консуалій, а гарних августалій (Bonas ferias augustales!). Ще з плином декількох століть “ferias augustales” злилися в одне слово. І в яке ж? Правильно, в Ferragosto!

ferragosto-abo-italiya-na-kanikulah

Святкування августалій.

15 серпня – релігійне Ферраґосто

15 серпня по свій Італії святкується важливе релігійне свято – Успіння Богородиці (Assunzione di Maria). В цей день нічого не працює, люди святкують на головних площах або, частіше всього, їдуть у відпустку за місто. Якщо ви їхатимете машиною в цей день у сторону міста, ви точно будете гордим власником правої частини дороги. Максимум вам складуть компанію 2-3 машини. Всі інші 99,9% машин будуть тягнутися по ліву сторону. Перевірено на власному досвіді.

“Ферраґостcькі” розваги

Найкраще святкувати Ферраґосто біля моря. Тут вздовж всієї берегової лінії, починаючи з вечора 14 серпня, запалюються великі вогнища. Майже Івана Купала. 🙂 Окрім вогнищ, видно спалахи феєрверків, чути гру на гітарі і багато-багато розмов. Люди насолоджуються приємною компанією і відсутністю спеки.
15 серпня розпочинаються великі кінні перегони на честь Богородиці Марії в місті Фермо, що в регіоні Марке. Цій традиція, уявіть собі, вже майже 900 років. Ще за часів Середньовіччя 10 представників кварталів цього міста змагалися між собою за звання найкращого наїзника.
Однак, цей лицарський турнір поступається своїм розмахом і кількістю відвідувачів Сієнському. Вже сотні років вважається великою честю стати наїзником номер 1 в цьому змаганні. Серед “вічних” переможців треба згадати Маттіа Манчіні (Mattia Mancini) і Франческо Сантіні (Francesco Santini). Ці два італійці отримала найбільшу кількість перемог за існування Сієнського “паліо” – 15. Напишіть в коментарях, чи хотіли б ви побувати на такому турнірі?

ferragosto-abo-italiya-na-kanikulah

Кінні перегони в місті Сієна.

5 золотих правил Ферраґосто

Для італійців існують 5 золотих “треба” на Ферраґосто.
1. Поїхати за місто – fare gita fuori porta.
2. Влаштувати пікнік – organizzare il pranzo al sacco.
3. Помочити ніжки – mettere i piedi a mollo.
4. Подихати свіжим гірським повітрям – prendere il fresco in montagna.
5. Обливати один одного водою – fare i gavettoni di ferragosto.

“Ферраґостcькі” жарти

Нещодавно знайшла сайт із смішними висловлюваннями про Ферраґосто. Не можу не поділитися з вами. Ось декілька найкращих:

• Passano gli anni ma le domande degli uomini restano le stesse: esiste Dio? Siamo soli nell’universo? Che farai a ferragosto? – Минають роки, але питання людей залишаються однаковими. Чи існує Бог? Ми одні у Всесвіті? Що ти робиш на Ферраґосто?
• Ferragosto è quella festa che, insieme a Natale e Pasqua, è stata istituita per rovinare un anno di dieta. – Ферраґосто – це те свято, яке разом з Різдвом і Великоднем було створене для того, щоб зіпсувати рік дієти.
• 50 sfumature di griglia. – 50 відтінків грилю.
• “Cosa fai a ferragosto?” è la versione estiva del “Cosa fai a capodanno?” – “Що ти робиш на Ферраґосто?” – літня версія питання “Що ти робиш на Новий рік?”
• Su che autostrada lo passate il Ferragosto? – На якій автомагістралі ви святкуєте Ферраґосто?

Ще більше цікавої інформації ви дізнаєтесь з відео нижче. А ще попрактикуєте італійську мову на слух, що дуже добре!

P.S. Ви плануєте святкувати Ферраґосто цього року?

By | 2016-08-02T21:55:39+00:00 Серпень 1st, 2016|Блог|0 Коментарі

Залишити коментар