Dolcetto o scherzetto: як святкується Хелоуїн в Італії?

Головна/Блог/Dolcetto o scherzetto: як святкується Хелоуїн в Італії?

Вже зовсім скоро на гарбузових головах з’являться підступні посмішки… На деревах повисне моторошне павутиння… На будинках виднітимуться таємничі знаки… А на вулиці вийдуть чудернацькі створіння: мумії, вампіри, зомбі, відьми. І всі вони будуть в пошуках одного: солодощів. Багато солодощів!
Ні, це не була спроба розповісти страшну історію. 🙂 Це був від мене короткий анонс американського свята, яке за останні 10 років стало популярним і в Італії. Який же він – італійський Хелоуїн?

Походження свята Хелоуїн

В Італії Хелоуїн став популярним завдяки великій моді на все американське: серіали, фільми, мультфільми, комікси, газовані напої, фаст-фуд, англійські слова, iPhone-и. Включно із святами. Оскільки Хелоуїн в США вважається одним із найголовніших осінніх свят (якщо не найголовнішим), його “переїзд” в Італію був лише питанням часу.
Однак, думка, що Хелоуїн народився саме в Америці, є НЕправильною.
Це свято має кельтське походження і створили його предки сучасних британців. Кінець жовтня-початок листопада вони обрали не просто так. Для них цей період року означав кінець збору урожаю, завершення сезону, під час якого потрібно було гнати на пасовиська свійських тварин. А ще це був останній день року. Починаючи з 1 листопада, кельти переходили в новий рік.
Останній день року, що минав вони проводили в колі родини, готуючи своїм богам подяку у вигляді великого пакунку з овочами та фруктами. Цей їх жест дозволяв їм думати, що наступного року святі духи і боги, в яких вони вірили, будуть прихильні до них та допоможуть зібрати рясний врожай. Сама ж назва свята Halloween, якщо написати її латиницею, має шотландське походження і розшифровується як “All-Hallows-Eve”, що перекладається як “передвечір дня всіх святих”.
День всіх святих, тобто вже 1 листопада, святкується в світі і по сьогоднішній день. В Італії він називається Ognissanti.

Сучасний Хелоуїн в Італії

http://primalezione.com/dolcetto-o-scherzetto-yak-svyatkuyetsya-helouyin-v-italiyi/

Хелоуїнські солодощі

Отже, Хелоуїн потрапив в Північну Америку разом із британцями ще в 18 столітті, щоб через декілька століть знову повернутися в Європу і оселитися тепер і в Італії. Тут у кожному місті великих маршів зомбі чи мумій не побачиш. Але святкова атрибутика обов’язково присутня. Особливо якщо в будинку є діти.
Гарбузи, що зловісно посміхаються, печиво, тістечка та солоні закуски в формі пальців і скелетів; шоколадні рулети із їстівними кажанами, бізе у формі привидів – це все можна побачити у вітринах кондитерських магазинів, кав’ярнях, барах.
Діти, переодягнені у чудернацьких монстриків, ходять до своїх друзів, рідних, знайомих і вимагають солодощі зі словами “Dolcetto o scherzetto?” (дослівно солодощі або жарт). Також є інший варіант – “Offri o soffri” (давай або начувайся). Він точніший до англійського оригіналу “Tricks or treat”.

Італійські міста, куди з’їжджається вся нечиста сила

http://primalezione.com/dolcetto-o-scherzetto-yak-svyatkuyetsya-helouyin-v-italiyi/

Корінальдо

Місто Корінальдо, що в регіоні Марке, вже який рік поспіль вважається центром святкування Хелоуїну в Італії. Протягом останнього тижня жовтня містечко з 5000 жителів перетворюється на місце збору привидів, відьом, монстрів, мумій. Тут організовують вуличні тематичні вистави, конкурс краси серед відьом, запалюють феєрверки та запрошують пройти через тунель страху.

http://primalezione.com/dolcetto-o-scherzetto-yak-svyatkuyetsya-helouyin-v-italiyi/

Комаккіо

В регіоні Емілія-Романья, в місті Комаккіо організації Хелоуїна також приділяють багато уваги. Історичний центр міста перетворюється на суцільний маршрут страху, де на кожному кроці вас хочуть налякати. Тут також організовують гастрономічні ярмарки, головний інгредієнт на яких є гарбуз.

http://primalezione.com/dolcetto-o-scherzetto-yak-svyatkuyetsya-helouyin-v-italiyi/

Борго-а-Моццано

І третє містечко, яке святкує цей день (а краще сказати ніч) по-особливому. Борго-а-Моццано, Тоскана. Тут навіть міст містичний. Називається він “Ponte del Diavolo” (диявольський міст). Жителі та гості міста переодягаються в чорне та помаранчеве, влаштовують цілі паради зомбі та відьом, слухають вуличних музикантів та смакують гарбузові страви.

Ось декілька цікавих маршрутів, куди можна поїхати на Хелоуїн в Італії. 🙂

Як ви, до речі, плануєте святкувати це свято? Чи взагалі плануєте його святкувати? Напишіть в коментарі під цією статтею!

By | 2016-10-27T18:12:30+00:00 Жовтень 27th, 2016|Блог|0 Коментарі

Залишити коментар