15 італійських порад, які змінять ваше життя вже цього літа

Головна/Блог/15 італійських порад, які змінять ваше життя вже цього літа

Чекала на суботу, адже дуже хотіла поділитися з вами цією статтею. Вона варта того, аби “розсмакувати” нею сповна та обдумати кожне слово.

Коротенька передмова: викладач з гуманітарного ліцею “Don Bosco” Чезаре Катà перед тим, як привітати своїх учнів з кінцем навчального року роздав, на перший погляд, геть непримітну роздруківку. Роздруківку, на якій було 15 “завдань на літо”. Ці завдання вразили своєю неординарністю та глибиною не лише учнів та їх батьків. Цей лист розлетівся мільйонами копій по всьому світу.

15 завдань на “літні канікули”

Il prof Cesare Catà

1. Іноді зранку прогуляйтесь вздовж моря в цілковитій самоті: подивіться, як сонце відбивається у хвилях і, подумавши про те, що найбільше любите в житті, відчуйте щастя.

2. Намагайтеся використати всі нові слова, які ми вивчили разом за цей рік: чим більше ви зможете сказати, тим більше зможете подумати. А чим більше думок у вас виникне, тим відчутнішою буде для вас свобода.

3. Читайте якомога більше. Але не тому, що так потрібно. Читайте, тому що літо запалить у ваших серцях бажання пережити пригоди та мріяти. Читаючи, ви відчуєте себе ластівкою в польоті. Читайте, адже книги – найкращий спосіб бунту, що є в запасі (з питаннями, що почитати, звертайтесь до мене).

4. Уникайте всіх речей, ситуацій і людей, які змушують вас відчувати себе засмученими чи спустошеними: шукайте ситуації, що вас підбадьорюють та компанії людей, які духовно збагачують, розуміють та цінують вас такими, якими ви є насправді.

5. Якщо вас огорне смуток чи заполонить страх, не турбуйтеся: літо, як будь-яке інше чудове явище в житті, бентежить душу. Спробуйте завести щоденник і опишіть на його сторінках ваш душевний стан (у вересні, якщо захочете, ми прочитаємо його разом).

6. Танцюйте. Не соромлячись. На майданчику біля дому чи у своїй кімнаті. Літо – це танок і було б не розумно не взяти у ньому участі.

7. Принаймні один раз зустріньте світанок. Споглядайте його в тиші. Нехай в повітрі буде чути лише ваше дихання. Закрийте очі, проникніться вдячністю.

8. Займайтеся спортом.

9. Якщо ви зустрінете когось, хто вам сердечно сподобається, розкажіть цій людини про свої почуття з такою щирістю і вдячністю, на яку лише здатні. І неважливо, якщо він чи вона не зрозуміє вас. Якщо ж все-таки НЕ зрозуміє, тоді ця людина не є вашою долею. В протилежному ж випадку, літо * 2015 року (тут загадуємо 2017 рік) стане вашим “золотим часом”, який ви проведете разом (якщо ж ця затія не увінчається успіхом, повертайтеся до пункту номер 8).

10. Переглядайте записи наших з вами уроків: задавайте собі питання про кожного із вивчених авторів та про кожне пройдене поняття. Порівняйте вивчений матеріал із подіями, які відбуваються у вашому житті.

11. Буде життєрадісними, як сонце і настільки ж бунтівними, як морські хвилі.

12. Не вживайте нецензурних слів, завжди і скрізь будьте уособленням вихованості і ввічливості.

13. Дивіться фільми із діалогами, які змушують поміркувати (за можливості англійською), аби покращити свої знання з іноземної мови і… розвинути здібність мріяти. Нехай фільм не закінчується показом фінальних титрів. Переживіть його ще раз протягом цього літа.

14. Осяяними яскравим сонцем днями та теплими ночами уявляйте, яким має і може бути ваше життя: влітку зберіть всю-всю свою волю в кулак і не здайтеся ні разу. Зробіть все можливе, аби втілити вашу мрію в життя.

15. Поводьтеся добре. * Або будьте розумничками.

Статтю з оригінальним текстом ви знайдете ось за цим лінком: I compiti per le vacanze di un prof di liceo.

Обіймаю і думками бажаю прожити це літо по-особливому! 🙂

By | 2017-06-18T09:31:27+00:00 Червень 17th, 2017|Блог|0 Коментарі

Залишити коментар