Нове про інфінітив в італійській мові

Головна/Уроки/Уроки для просунутих/Нове про інфінітив в італійській мові

Сьогодні розглянемо інфінітив або італійською Infinito. Дізнаємось що це таке, які бувають часи інфінітива та можливості їх використання. Для тих, хто вивчає мову недавно або може і деякий час, ця тема може здатися надто абстрактною. Ви можете спитати себе: чи знадобиться воно мені в реальному спілкуванні, чи існує у цієї теми прикладне застосування? Відповідь однозначна – так. Для цього я наведу вам приклади.

Інфінітив

Що треба знати про інфінітив в італійській мові:

 1. це спосіб дієслова;
 2. має два часи;
 3. не має позначень особи, числа, вказує тільки на дію, що виконується;
 4. інколи вживається як іменник, інколи навіть з артиклем.

Теперішній та минулий час

Інфінітив у теперішньому часі – це початкова форма дієслова. Наприклад: stare, scrivere, sentire. Нічого нового.

Інфінітив у минулому: esser stato, aver scritto, aver sentito. Допоміжні дієслова AVERE чи ESSERE у цьому випадку не відмініються за особами, а так і лишаються у початковому вигляді. Бо, як пам”ятаємо, інфінітив не позначає часу чи особи.

 • Dice di saperlo. – Каже, що він це знає.
 • Dice di averlo saputo prima. – Каже, що він знав це раніше.
 • Dopo aver assaggiato il gelato, i nostri amici sono rimasti delusi. – Скуштувавши морозиво, наші друзі лишись розчаровані.

Плюс один приклад використання інфінітиву в італійській мові можна зустріти у статті Конструкція DA + інфінітив для початківців. Вона однозначно заслуговує на вашу увагу.

Тепер про інший цікавий випадок. Якщо перед інфінітивом поставити прийменник a чи сполучник ecco, то висловлювання одразу ж стає набаго живішим. Ось приклади:

 • Ho appena pronnunciato il suo nome ed eccolo arrivare! – Тільки я промовив його ім”я – і ось він з”являється.
 • Tutti a gridare, a correre. – Усі прийнялися ламентувати, бігати.

Тобто використання інфінітиву у деякій мірі спрощує життя – вам більше не треба відміняти дієслова, ставити їх до певної особи. Єдиний мінус в тому, що щоб засвоїти таке нестандартне вживання інфінітиву треба засвоїти усі базові речі. Тобто вміти відміняти будь-яке дієслово не задумуючись. Отака іронія…

Інфінітив як іменник

Якщо перед дієсловом у інфінітиві стоїть визначений артикль і таке буває, то його слід перекладати як іменник. Ось, наприклад, поширений вислів:

 • Tra il dire e il fare c’e di mezzo il mare. – Перекладається щось на зразок – “Між сказаним та зробленим лежить океан”. Хоча мені більш подобається “…лежить прірва”.

Або інше:

 • Il correre e una bella attivita fisica. – Біг – гарна фізична вправа.

Не бійтесь помилитись, використавши інфінітив по-новому. Вас зрозуміють. А ви набудете додаткову корисну конструкцію.

Хочу ще зайвий раз нагадати вам, що книжки та підручники – це все класно. Але не забувайте і про інші способи сприйняття мови – як то фільми, музика або розмови по скайпу з італійцями або ж іншими вивчаючими. Підходьте до самоосвіти свідомо – спробуйте хоча б один новий спосіб вивчення італійської мови сьогодні. Ви ніколи не знаєте, що вам допоможе найбільше.

І на цьому я не закінчила про інфінітив. Маю для вас одне невелике класне правило:

Підрядні речення, що вводяться дієсловами чуттєвого сприйняття (sentire, vedere…) можуть бути замінені на інфінітивні звороти.

Іншими словами, підрядне речення – це те, що ви кажете, що чуєте, відчуваєте, бачите щось що відбувається. Головне речення – це дія, що відбувається.

Приклади:

 • Vedo Pietro arrivare. = Vedo Pietro che arriva. – Бачу П”єтро, що підїжджає/підходить.
 • Sento la chitarra acustica suonare. = Sento la chitarra acustica che suona. – Чую як грає (звучить) акустична гітара. це реальний приклад, бо зараз на гітарі грає мій сусід і я його чую

Загалом, способи дієслова – це неважка тема. Важливо розібратися у ній. Можливо навіть виписати собі у зошит і зробити табличку. Або розгорнути вашу граматику і запам”ятати що від чого і як утворюється, і що за що відповідає. А я лише хочу лишити вам лінки на ще два способи дієслова в італійській мові:

Це база, міцна основа граматики. Приділіть цьому час, пам”ятаючи про самоосвіту.

Щоб бути в курсі всіх подій першими – підписуйтесь на нашу сторінку у  ФейсбуціВконтактіГугл+  та канал на YouTube. Тоді ви отримуватимете свіжі новини ще гарячими. А також на мій Інстаграм – @olga_buldina.

By | 2015-05-06T19:48:36+00:00 Квітень 15th, 2015|Уроки для просунутих|0 Коментарі

Залишити коментар