Італійська для дітей: коли і як допомогти власній дитині вивчити іноземну мову? (+ 10 корисних ресурсів)

Головна/Блог/Італійська для дітей: коли і як допомогти власній дитині вивчити іноземну мову? (+ 10 корисних ресурсів)

Всі ми були дітьми. Але не всі ми вивчали іноземні мови, маючи 3-5 років. Сьогодні ж відбувається справжній бум дитячого навчання. Багато батьків, щойно їх малюк починає з’єднувати окремі слова у фрази, загораються бажанням зробити із свого чада справжнього поліглота. Але чи варто настільки рано прививати своїй дитині любов до іноземних мов? Це питання розділяє людей на дві групи: одні схвально кивають головою, а інші пропонують почекати хоча б до 7 років. Скажу чесно, плюси і мінуси я бачу як в ранньому, так і в більш старшому навчанні. Тому, щоб ми з вами остаточно визначилися в своїх позиціях, я провела міні-дослідження на цю тему. І зараз хочу поділитися з вами висновками.


Для початку умовно поділимо діток до 10 років на 2 групи: молодша і старша. До молодшої входитимуть малюки від 2,5 років до 6 (включно), до старшої – діти від 7 років.

Плюси і мінуси вивчення іноземної мови в наймолодшому віці (2,5-6 років)

http://primalezione.com/italiyska-dlya-ditey-koli-i-yak-dopomogti-vlasniy-ditini-vivchiti-inozemnu-movu-10-korisnih-resursiv/Чому саме 2,5 роки? Зазвичай саме з такого віку навчають дітей на мовних курсах. В свій час я теж працювала на таких, де для наймолодших діток відводилися спеціальні кімнати, в яких вони навчалися, сидячи на зелених килимах з ворсинками, схожими на доглянутий газон. Вважається, що саме з такого віку діти вже можуть набути потрібну базу слів рідною мовою для того, щоб розуміти і запам’ятовувати їх іноземною. Отже, які є плюси навчання в ранньому віці:
1. Дитина навчається, не усвідомлюючи цього. За переглядом мультфільму, слухаючи пісню або аудіоказку, граючись в ігри або повторюючи невеликі віршики – і дитині весело, і батькам радісно. 🙂
2. У дитини немає страху говорити .У цьому віці вона намагається копіювати все те, що чує. Недарма про маленьких діток кажуть, що вони поглинають нову інформацію, як “губка”. Більш того, вони не бояться відтворювати те, що почули. Тому в цьому віці у них будуть відсутні: а) мовний бар’єр, б) страх зробити помилку, називаючи окремі слова чи цілі словосполучення, в) проблема з вимовою у майбутньому (у випадку, якщо дитина буде слухати носіїв мови).
3. У маленької дитини хороша пам’ять на нові слова. Як я вже говорила раніше, дитина сприймає вивчення іноземної мови як гру. Якщо, звичайно ж, для неї підібрано цікавий матеріал. Тому, проводячи весело час та повторюючи нові слова за своїм вчителем (частіше всього, за мамою чи за татом), вона легко запам’ятовує їх та відтворює в майбутньому за умови, якщо вони будуть регулярно повторюватися.

Тепер до мінусів. Їх також буде три, але, особисто для мене, вони переконливіші за плюси.
1. “Мовна каша” або невміння переключатися із однієї мови на іншу. Коли друга мова звучить для дитини в тій самій кількості, що й перша, її рідна, тоді може виникнути така проблема як “говорю на всіх мовах відразу”. Для неї розмиваються межі між двома або навіть більше мовами і вона, скажімо, просячи у батьків цукерку, може сказати “хочу” однією мовою, а “цукерку” вже іншою.
Подібна ситуація сталася у родини, з якою я товаришую вже декілька років. Зараз ця сім’я із своїм 7-річним сином живе в Україні, хоча ще півроку тому вони втрьох мешкали на Кіпрі. На острові вони спілкувалися українською і російською мовами вдома, а поза домом – новогрецькою. Хлопчик ходив у грекомовний садок протягом 3 років, завдяки чому згодом вивчив цю мову та володів нею на рівні своїх однолітків. Однак, потім хлопчику стало важко виражати свої бажання/думки однією мовою. Виходив часом геть незрозумілий мікс з трьох мов.
2. Потрібно постійно концентрувати увагу дитини. Граючись, маленький учень може відволікатися та не запам’ятовувати все на стільки якісно і швидко, як би цього хотіли його батьки. В такому віці заняття повинно тривати 30 (2,5-4 роки) або 45 (5-6 років) хвилин, не більше.
3. Кожна дитина розвивається індивідуально. Може статися так, що маленька дитина, навіть пам’ятаючи якісь певні слова рідною мовою (наприклад, ролики чи повітряна куля), ще повністю не розуміє їх значення. Тому їй буде важко пам’ятати та орієнтуватися в них ще й іноземною.

Плюси і мінуси вивчення іноземної мови в старшому віці (7 років і більше)

italiano per bambiniТепер переходимо до першачків. До речі, більше про шкільну систему в Італії ви можете дізнатися тут. Починаючи із 7 років, дитина вже має перший досвід навчання за партою і виконання домашніх завдань. Вона починає усвідомлювати, що на ній лежить певна відповідальність. Тому і результати вивчення іноземної мови в такому віці стають кращими.
Виділю 3 найбільші плюси “старшого” навчання.
1. Дитина стає більш організованою, тому і ставиться до іноземної мови відповідальніше. За умови, якщо навчальний матеріал підібрано вдало, в старшого учня може виникнути цікавість і любов не лише до однієї мови, а й до іноземних мов взагалі. Вважається, що саме з такого віку найкраще розвиваються лінгвістичні здібності, які в майбутньому можуть перетворити малого вундеркінда на великого поліглота.
2. Більша кількість ресурсів для старших дітей. Якщо вдома іноземна мова вивчається для підтримання успішності в школі чи для загального розвитку дитини, а не, скажімо, для подальшого переїзду закордон, достатніми ресурсами стануть мультфільми, фільми, пригодницькі історії, казки, пісні. Для більш термінового навчання до розважальної складової слід додати базову граматику чи завдання з фонетики. Як результат мова буде “прокачуватися” з усіх флангів. Навчальних ресурсів в Інтернеті багато. Зовсім скоро розповім і про це.
3. Сформована мовна база. Починаючи з 7 років, дитина вже повністю розмежовує одну мову від іншої, в неї сформовані всі базові навички, включаючи лексику і фонетику рідної мови.

І тепер 3 мінуси “старшого” навчання.
1. Розумове перевантаження. Дитина, яка навчається в школі, щодня отримує значну порцію нової інформації, плюс регулярно виконує домашні завдання. Як наслідок, вона швидше втомлюється та іноді не має великого бажання вчитися ще й вдома. В такому випадку батькам слід чергувати серйозніші теми з більш розважальними.
2. Повільніше вивчення нових слів. У порівнянні з меншими дітками старші потребують більше часу, щоб запам’ятати лексику іноземною мовою. Тим не менш, великих плюсом є те, що в цьому віці навчання проходить зосередженіше та відповідальніше.
3. Брак часу – ще одна “провина” шкільного навантаження.

10 корисних ресурсів для дітей

http://primalezione.com/italiyska-dlya-ditey-koli-i-yak-dopomogti-vlasniy-ditini-vivchiti-inozemnu-movu-10-korisnih-resursiv/10 наступних ресурсів допоможуть вам якнайкраще організувати ваші уроки вдома.
1. Итальянский для детей – це російськомовний сайт, на якому ви знайдете казки, словники в картинках, дитячі пісні, скоромовки та багато іншого, що зробить вивчення італійської мови різноплановим і цікавим.
2. Disney. Офіційна сторінка компанії Дісней пропонує багато італомовних ігор, героями яких є персонажі з найвідоміших мультфільмів. Найменшим учням сподобається.
3. Learn Italian Baby Flash Cards – це мобільний додаток, який зробить метод вивчення іноземної мови за допомогою флеш-карточок набагато зручнішим. Тепер всі потрібні слова, класифіковані за темами, є в мобільному телефоні.
Learn Italian Baby Flash Cards на iTunes і в Play-маркеті.
4. Canzoni per bambini – канал на YouTube, на якому зібралася велика кількість дитячих пісень італійською мовою. Тут ви також знайдете пісню “Il coccodrillo come fa” – справжній хіт хітів. 🙂
5. Filastrocche – сайт, де розміщений весь навчальний матеріал, необхідний для дитини: від пісень до скоромовок, від казок до жартів.
6. Girotondo – ще один італомовний ресурс з найкориснішим для найменших.
7. L’albero azzurro – дитячі передачі, які транслюються італійською телерадіокомпанією Rai.
8. Italiano facile – pdf-підручник, складений повністю італійською мовою. Дуже інформативний і добре структурований. Якщо ви володієте італійською мовою на рівні В1-В2, ви сміливо зможете навчати вашу дитину за цією книжкою.
9. Nuovo progetto italiano. Livello elementare – підручник, за яким готуються до екзаменів для отримання мовних сертифікатів (лінк). Цей підручник, що ви знайдете за лінком, теж розрахований для початківців.
10. Coloring Italy – не дуже інформативно, але найменші учні оцінять. Розмальовки на італійську тематику. Чому б не дати дитині можливість самотужки розфарбувати Колізей чи римського гладіатора? 

Отже, зваживши всі за та проти, я особисто схиляюсь до думки, що варто починати навчати дитину іноземній мові у старшому віці. 7-8 років – це саме той вік, коли ти можеш запропонувати своєму маленькому учневі щось цікаве і корисне водночас. Дитина в цьому віці організованіша, тому зможе висидіти серйозну тему з граматики. Розважального матеріалу (казки, пісні, мультфільми) від 7 років теж багато. Варто лише натиснути на один із лінків, про які ми говорили хвилиною раніше. Пам’ятаю, в свій час, маючи 8 років, я сама вчила італійську на “Попелюшці”, “Покахонтас” та інших мультиках.
А коли, на вашу думку, потрібно починати знайомити дитину з іноземною мовою? Напишіть вашу точку зору нижче в коментарі. Буде дуже цікаво дізнатися.

Бажаю вам гарного настрою та вдалого першого уроку! 😉

By | 2016-09-07T13:52:13+00:00 Вересень 7th, 2016|Блог|0 Коментарі

Залишити коментар