5 ефективних способів, які наблизять вашу італійську вимову до вимови носія

Головна/Уроки/5 ефективних способів, які наблизять вашу італійську вимову до вимови носія

Колись Маркус Джаквінто, британський професор філософії, сказав дуже влучну фразу: “Вивчи мову країни і ти не будеш в ній іноземцем”. До цих слів хочеться додати лише одне, “вимову”. Адже мікс із словникового запасу, граматичних правил і звучання, подібного до того, яке має носій мови, і допомагає нам відчути себе максимально комфортно, коли ми говоримо іноземною мовою.
Одні починають добре імітувати інтонацію мови дуже швидко, схоплюючи все (темп, тембр, паузи, інтенсивність звуків) як на льоту. Іншим потрібно трохи більше практики та часу, щоб зазвучати як “майже-носій”. І для перших, і для других 5 способів покращення вимови, про які я сьогодні вам розповім, стануть корисними. Хтось з вас, використавши їх на практиці, зробить великий крок вперед у своєму звучанні. Хтось же, імітуючи вимову вже добре, закріпить свій результат і значно розширить словниковий запас.
Адже недарма кажуть: “Немає меж досконалості”.

1. Слухання (пасивне)

Слухати мову потрібно починати з самого початку. Як тільки ви беретесь за її вивчення. Адже в майбутньому ви будете сприймати свого співрозмовника саме на слух, а не читати його репліки на листочку. Тому вже на “старті” ваше вухо має звикати до звуків мови, їх тривалості в слові, руху інтонації вверх-вниз. Якщо ви вивчаєте італійську самостійно – тоді на допомогу вам прийде бездонний Інтернет, а з ним різноманітні діалоги і розповіді у аудіо форматі (знайти їх можна навіть у списку аудіозаписів ВКонтакті), радіостанції онлайн (тут відразу 48 станції), подкасти. Перші, другі і останні, до речі, можна обирати за рівнем мови, від А1 до С2. А отже цей метод працює абсолютно для всім.
Як результат ви на підсвідомому рівні запам’ятаєте, як вимовляються слова, як вони поєднуються в групи слів і в цілі речення. До того ж, ви тренуватимете свою здатність здогадуватися значення окремих, невідомих вам слів.

2. Слухання (інтенсивне), імітування і самоаналіз

Саме цим ми займались на уроках фонетики в Італії. Цей спосіб можна дуже просто відтворити в себе вдома. Для цього потрібно мати навушники, будь-який аудіотекст, краще завантажений і не дуже швидкий, і його роздруківку. Спочатку ви вмикаєте трек і слухаєте носія мови без листочка від початку до кінця. Слухати потрібно максимально уважно, концентруючись навіть не на тому, про що говорять, а на тому, як це говорять.
Прослухавши перший раз, ввімкніть запис ще раз, тепер слідкуючи за текстом і позначаючи за мовцем короткі (однією рискою – /) і довгі (двома рисками – //) паузи.
Наступний етап. Вмикайте знову текст і читайте його вголос за мовцем, намагаючись максимально зімітувати вимову.
І насамкінець самоаналіз чи самоперевірка. Використайте опцію “диктофону” на вашому телефоні або скористайтеся ним на комп’ютері в режимі онлайн і прочитайте текст вголос. Записавши, прослухайте себе і проаналізуйте, наскільки ваша вимова була схожою на вимову носія.
Схожі завдання виконують наші учні на Інтенсиві і на курсі рівня В1. Вони записують усні перекази текстів або відео, що надсилаються їм у формі уроку. Потім їх перевіряє наш вчитель і детально аналізує зі зворотною відповіддю.

3. Говоріть самі з собою

Цей метод допоможе практикувати ваше говоріння будь-де і будь-коли. Головне набратися мінімального словникового запасу, аби бути в змозі проговорити самим собі що ви робите, як тільки прокидаєтесь, що вдягаєте, що їсте на сніданок/обід/вечерю, куди йдете і так далі.
Аби ваші здібності вимовляти правильно італійські звуки, слова і речення в цілому покращувалися – підключіть до методу “говорю сам з собою” спілкування з носіями мови. Знайти цікавого співрозмовника-носія зараз, я нагадаю, не проблема. Скористайтеся одним з цих ресурсів.

4. Фільми

Ще один дієвий спосіб увібрати італійську вимову як губка. 🙂 І набратися нових слів, які можна почути в розмовній мові. Для цього підійдуть як фільми і серіали, перекладені італійською, так і оригінальні стрічки. В оригінальних сучасних стрічках, до того ж, місцями можна почути регіональний діалект. У “старших за віком” італійських фільмах часто більша половина стрічки звучить на діалекті.
Тому, як би це не звучало дивно, обирайте іноземні перекладені фільми, якщо ваш рівень італійської ще не достатньо високий, аби розпізнати і хоча б трохи здогадатися значення слів на діалекті. Якщо ж ви без проблем сприймаєте швидку, часом нерозбірливу італійську мову з діалектизмами – обирайте італійське кіно. Фільми онлайн ви можете подивитися тут і тут.

5. Співайте

Якщо ваша душа співає і вам подобаються італійські пісні – поєднайте приємне з корисним. Постійно слухаючи (навіть лише як фон) італійські пісні, ваше вухо буде вловлювати правильну вимову звуків і цілих слів. Це зробить ваше імітування італійської мови значно простішим.
Італійські пісні з текстами ви знайдете в наших групах у ВКонтакті. Для цього введіть у верхню стрічку пошуку хештег #кліпи_італійською.

Тепер ви знаєте 5 ефективних і зовсім не нудних способів як покращити італійську вимову, щоб вже зовсім скоро зазвучати як italiano vero чи italiana vera. 🙂

Поділитися статтею дуже і дуже просто. Натисніть на пост з лінком до неї в соціальних мережах ВКонтакті чи Фейсбук і вже за мить вона з’явиться на вашій сторінці.
Бажаю вам у цьому великих успіхів! 🙂

By | 2016-12-12T19:22:13+00:00 Жовтень 21st, 2016|Уроки|0 Коментарі

Залишити коментар