10 подкастів для самостійного вивчення італійської за рівнями (А1-С2)

Головна/Уроки/10 подкастів для самостійного вивчення італійської за рівнями (А1-С2)

Портативні, ефективні, індивідуальні. Часто саме так називаю подкасти, феномен, який стрімко розвивається в Україні. Слово подкаст (podcast) утворилося з двох окремих слів – iPod, відомий “яблучний” MP3-плеєр, та бродкастинг (broadcasting) або телерадіомовлення. У далекому 2004 році (уявіть собі, 12 років тому) на цих пристроях почали програватися в режимі онлайн і оффлайн записи радіопрограм, які можна було слухати будь-де: як вдома, так і в дорозі. З часом список тем аудіо, а потім і відеозаписів значно розширився: радіоефіри, розваги, саморозвиток, кулінарія, спорт, історія, мистецтво і звичайно іноземні мови.
Сьогодні я розповім вам про 10 подкастів, які допоможуть прокачати вашу італійську з навушниками у вухах.

Початковий Рівень (A1-А2)

1. Impariamo l’italiano a Tropea (Вивчаймо італійську в Тропеї)

Цей подкаст якнайкраще підійде для самостійного (лінк про 12 порад) вивчення італійської мови влітку. Адже мова буде йти про одне з найкрасивіших міст південної Італії – Тропея. Тут ви знайдете 41 аудіозапис, тривалість яких не більше 9 хвилин. В кожному з епізодів їх автори, Антоніо Лібертіно та Джузеппе Меліграна, знайомлять слухачів з південною частиною Калабрії, пояснюють базову граматику та грають невеличкі діалоги, де спілкуються простою розмовною мовою.
Щоб завантажити подкасти на телефон чи прослухати їх на комп’ютері, зайдіть на iTunes або на їх сайт.

2. News in Slow Italian (Новини повільною італійською)

На цьому каналі ви знайдете 187 випусків новин до 10 хвилин про події, що відбуваються як в Італії, та і далеко за її межами. В останньому епізоді, наприклад, розповідається про Літню Олімпіаду в Бразилії та про вибори нового президента США. В цьому подкасті я можу виділити 3 головні плюси для початківця. Перший – спрощена італійська мова, яку неважко зрозуміти. Друге – актуальність інформації, звичайно якщо слухати найновіші епізоди. Третє – вживання італійських виразів, які можна точно почути від носіїв мови.
New in Slow Italian на iTunes та на сайті.

3. Italian video podcast (Італійські відео-подкасти)

Якщо на телефон ви можете завантажити 74 коротеньких відео (до 5 хвилин), тоді, перейшовши на сайт, ви знайдете до тисячі відеозаписів на будь-який смак: від міні-фільмів в жанрі екшн до екскурсій різними куточками світу. На сайті також можна класифікувати відео за рівнями мови. Окрім початкового (лінк на статтю про А1), тут є відеоряд для середніх рівнів В1-В2 та для просунутих С1 і С2. Найбільший, мабуть єдиний, мінус сайту – це платна реєстрація. Тому для початку раджу спробувати “демоверсію” з 74 відео на телефоні.
Italian video podcast на iTunes та на сайті.

Cередній рівень (B1-B2)

4. Maxmondo Incontro Italiano (Максмондо італійська зустріч)

Тут навпаки: раджу більше сайт, аніж версію на iTunes. Якщо на ITunes є лише 14 аудіозаписів, хоча вони і найновіші, тоді на самому сайті ви знайдете 273 треки тривалістю до 5 хвилин. Окрім цього, тут є хороший бонус – транскрибований текст. Але не читайте його відразу. Почніть з прослуховування аудіо. Перевірте ваше сприйняття на слух. Аудіожурнал (audiorivista), саме так називають цей проект його автори, розповідає про Італію, про італійців та життя тут.
Maxmondo Incontro Italiano на iTunes та на сайті.

5. Italiano Automatico (Автоматична італійська)

Про цей проект я починала говорити в статті про вивчення італійської мови з Instagram. (лінк) Чоловічий голос, що належить італійцю Альберто, розповість як про Італію в цілому, про Італію на Новий рік, Різдво, Бефану, про відомих італійців в історії та зараз, про персональний розвиток та правильне харчування. Час від часу я сама слухаю його подкасти. Звичайно не для збагачення лексики, а для отримання цікавої інформації. Єдиним мінусом, якщо це можна назвати мінусом, є тривалість аудіотреку. Іноді він може тривати 20 хвилин, що зручно, коли ти в дорозі. Іноді ж цілу годину і більше. Тому обирайте те, що підходить вам за часом і за темою.
Italiano automaticо на iTunes та на сайті.

6. Radio Arlecchino: Italian Grammar and Culture Podcast (Італійська граматика і культура з Арлекіном)

А ще з Пульчинелою та іншими масками з італійської Комедії дель Арте. Це італійсько-англійський подкаст. Кожен аудіозапис, найдовший з яких триває 22 хвилини, має структуру в 3 етапи. Перший – введення. Тут розповідають англійською мовою про граматику, яку ви зустрінете в італійському тексті. Другий – власне розповідь, яку веде Арлекін чи інша маска. Третій – підсумок прослуханого тексту, знову англійською.
Radio Arlecchino: Italian Grammar and Culture Podcast на iTunes та на сайті.

Просунутий рівень (С1-С2)

7. Historycast (Про історію, античну і сучасну)

Якщо вам подобається історія так само, як мені, тоді із задоволенням слухайте цей подкаст. Тут ви знайдете інформацію про етрусків (предків сьогоднішніх італійців), Цезаря, короля Артура, Чарльза Дарвіна, про Уолта Діснея та багатьох інших персонажів. Кожен з епізодів триває близько 30 хвилин. Під час такого міні-уроку ви точно збагатитесь новими італійськими термінами та цікавими фактами про античну і сучасну історію.
Historycast на iTunes та на сайті.

8. Sull’onda dell’italiano (На хвилі італійської мови)

Ця серія подкастів була створена студентами онлайн-програми Master Promoitals, яка діє при державному університеті Мілану. Ця програма має за мету розповсюджувати інформацію про Італію закордоном та випускати викладачів італійської для іноземців. У епізодах, які мають формат радіопрограми, розповідається про італійську кухню, музику, кінематограф, туризм. Тем багато, тому ви точно знайдете щось для себе.
Sull’onda dell’italiano на iTunes та на сайті.

9. Il Sanremo Italiano (італійське Сан-Ремо)

Якщо вам подобається сучасна італійська музика і ви слідкуєте за нашим хештегом #кліпи_італійською в соц. мережах, тоді ви точно знаєте, настільки важливою для італійських співаків є участь в конкурсі “Сан-Ремо”. Цей подкаст присвячений виконавцям, які мали можливість виступити на сцені масштабного музичного дійства. Кожен епізод – це нове, окреме інтерв’ю, яке було записане в ефірі радіо Італія. Загалом їх назбиралося 50 на iTunes та більше 200 на сайті.
Il Sanremo Italiano на iTunes та на сайті.

10. 2024

В 2012 році цей подкаст отримав звання найкращого в Італії. Голос, який належить Енріко Пальяріні, розповідає про останні технології, які існують в Італії та далеко за її межами, про таких Інтернет-гігантів як Goggle, Microsoft, Apple, Facebook, про те, як реалізувати свій start-up. Всім, хто плануєте стати акулою бізнесу чи йти в ногу з технічним прогресом, сподобається.
2024 на iTunes та на сайті.

А ви вже практикували вивчення іноземних мов з подкастами? Напишіть, будь ласка, про ваш досвід та про канали, які вам найбільше сподобалися.
Ci risentiamo tra poco! 🙂

By | 2016-08-17T18:03:55+00:00 Серпень 17th, 2016|Уроки|0 Коментарі

Залишити коментар